Ünlü YouTuber Enes Batur KYK yurduna yerleştirildi

Ünlü YouTuber Enes Batur KYK yurduna yerleştirildi

Youtube’daki videoları ile popüler hale gelen Enes Batur, bir süre önce koronavirüse yakalanmıştı. Ancak Batur, virüs karantinası için ihlal yapınca, sevgilisi ile birlikte polis tarafından Sancaktepe’de bulunan öğrenci yurduna yerleştirildi.

Karantinayı İhlal Edince Yakalandı
Sosyal medyada ve özellikle Youtube’da yaptığı paylaşımlar ile ünlü olan Enes Batur, bir süre önce koronavirüse yakalanmıştı. Virüse yakalanması sonrasında filyasyon ekiplerinin yapmış oldukları denetimler sonucunda Beykoz’daki evinde bulunamayan Batur hakkında polise bilgi verildi. Harekete geçen polis ekipleri ise Batur’un izini sürdüler. Kısa süre sonra Batur ve sevgilisi Ece Naz Üçer’i bulundukları yerde tespit ettiler ve bu yerden alarak sağlık ekiplerine teslim ettiler. Virüse yakalandığı için evde izole olması gerekiyorken, sevgilisi ile birlikte dışarıda olan Batur, sağlık ekipleri tarafından Sancaktepe’de bulunan öğrenci yurduna yerleştirildi. Olaylar üzerine ise Batur, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, “üzerime oynanan alçakça büyük bir oyun var. Bunu yapanlar elbette cezasını çekecekler. Allah’tan bulsunlar,” ifadelerini kullandı. Öğrenci yurdunda ise halihazırda şimdiye kadar karantinayı ihlal eden 127 kişinin kaldığı öğrenildi.

 

Video ile Açıklama Yaptı
Karantinaya alınması üzerine Batur, sosyal medya hesapları üzerinden videolu açıklama yaptı. Hakkındaki iddialara oldukça sinirli şekilde yanıt veren Batur şu ifadeleri kullandı; “benimle ilgili asılsız şeyler paylaşılıyor. Olayı en başından anlatıyorum. Cumartesi günü ateşim çıktığı için sabah saatlerinde korona testi yaptırmaya gittim. Gittiğim hastanede test yapıldı ve test yapıldıktan sonra doğrudan eve geldim. Akşam saatlerinde ise test sonuçlarım açıklandı ve sonucum pozitif çıktı. O günden bu güne kadar ise hiçbir şekilde evden dışarıya çıkmadım. Buna şerefim ve namusun üzerine yemin edebilirim. Kamera kayıtlarımız var zaten evden çıkmayışıma dair. HES uygulamam da var, sürekli bulunduğum konumu gösteriyor. Şahitlerim var ve evden hiç çıkmadım,” dedi.